JAK DOBRZE

ZMYĆ MAKIJAŻ?

RECENZJA:

Paleta cieni Rimmel Magnif’Eyes

5 kroków:

doskonalszy

makijaż

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

PIELĘGNACJA

5 błędów, które popełniasz przy demakijażu

7 stycznia 2018
błędy w demakijażu, 5 błędów, które popełniasz przy demakijażu

Czy kiedy rano spoglądasz w lustro, Twoja skóra wydaje się zmęczona, a resztki wczorajszego tuszu do rzęs i eyelinera wciąż oblepiają obciążone rzęsy i wrażliwą skórę pod oczami? Czy to efekt wieczornego lenistwa, a może zwykły pośpiech? Sprawdź jak uniknąć podstawowych 5 błędów, które popełniasz przy demakijażu!

 

5 błędów, które popełniasz przy demakijażu

 

  1. Używanie nieodpowiednich produktów

Czy zdarzało Ci się z lenistwa zmywać makijaż pod prysznicem zwykłym żelem do ciała albo resztką szponu? A może przemywasz twarz wodą z mydłem, tym samym, którym myjesz ręce? Kosmetyki, które nie są przeznaczone do pielęgnacji cery, mogą wysuszać delikatną skórę twarzy, w szczególności w okolicach oczu. Wybierając produkty do demakijażu oraz do pielęgnacji twarzy, skup się na kosmetykach dopasowanych do swoich potrzeb, pamiętają przy tym, aby produkty te były łagodne dla wrażliwej skóry. Unikaj częstych peelingów mechanicznych oraz kosmetyków (np. toniki), które w składzie zawierają alkohol, gdyż mogą one podrażnić cerę oraz powodować jej przesuszenie.

 

  1. Brak higieny

Pamiętaj o tym, żeby przed przystąpieniem do demakijażu dobrze umyć dłonie, którymi za chwilę będziesz dotykała wrażliwej skóry twarzy. Nigdy nie używaj jednorazowych wacików czy płatków kosmetycznych przez kilka dni, nawet jeśli wydają ci się czyste (mimo tego, że już wczoraj używałaś ich do demakijażu). Zużyty wacik jest siedliskim bakterii, które nie powinny dotykać Twojej twarzy. Jeżeli do demakijażu używasz gąbeczek, szczotek lub ręczniczków wielokrotnego użytku, pamiętaj aby przed każdym makijażem dobrze je oczyścić.

 

  1. Pośpiech

Demakijaż wykonujemy najczęściej wieczorem, tuż przed pójściem spać. Zmęczenie sprzyja pośpiechowi, więc makijaż zmywamy jak najszybciej, byleby tylko mieć go z głowy i móc szybko położyć się do łóżka. Niestety demakijaż wykonywany w pośpiechu może być niedokładny. Mimo tego, że twarz wydaje się oczyszczona, resztki makijażu wciąż na niej zalegają. Pamiętaj, że usuwanie makijażu wymaga czasu i dokładności, pozwól więc kosmetykom rozpuścić makijaż i starannie usuń go wacikami, aż do momentu, w którym kolejny wacik, którym przecierasz twarz, będzie zupełnie czysty. Sam demakijaż to nie koniec dokładnej, wieczornej pielęgnacji, więc po usunięciu z twarzy makijażu warto przejść do etapu oczyszczania. Użyj delikatnej pianki lub żelu do mycia twarzy i spłucz kosmetyk letnią wodą. Dopiero na tym etapie twoja twarz będzie naprawdę dobrze oczyszczona!

 

  1. Zbyt mocne pocieranie

Dokładny demakijaż wcale nie wymaga mocnego tarcia twarzy wacikiem lub ręcznikiem. Większość kosmetyków do demakijażu po prostu rozpuszcza makijaż po zetknięciu z twarzą. Pamiętaj tylko, że kosmetyk będzie potrzebował czasu, żeby zacząć działać. Jeżeli zmywasz makijaż oczu, nanieść kosmetyk do demakijażu na płatek kosmetyczny, przyłóż go do powieki i delikatnie dociśnij. Przytrzymaj przez chwilę i poczekaj aż tusz do rzęs, eyliner i cienie się rozpuszczą. Nie trzyj mocno powiek, bo możesz osłabić rzęsy, podrażnić skórę, a nawet oko. Gdy makijaż się rozpuści, delikatnie zetrzyj go z powieki. Proces ten warto powtórzyć, bo usunięcie wodoodpornej mascary oraz eyelinera wymaga cierpliwości.

 

  1. Brak pielęgnacji

Podstawowe 5 błędów, które popełniasz przy demakijażu to także brak pielęgnacji, czyli pomijanie ostatniego etapu wieczornego oczyszczania cery. Po dokładnym demakijażu oraz oczyszczeniu twarzy delikatnym żelem lub pianką, osusz twarz ręcznikiem (nie pocieraj mocno!) i użyj nawilżającego kremu na noc. Pamiętaj o tym ważnym kroku, nawet jeżeli posiadasz cerę tłustą lub mieszaną, bo po całym dniu noszenia makijażu oraz po wieczornym oczyszczaniu skóry, każda twarz potrzebuje nawilżenia. Oczywiście dobierz krem do własnych potrzeb – posiadaczki cer suchych mogą sięgnąć po bogatsze kremy, a cery tłuste po kremy lżejsze. Jeżeli twoja skóra pod oczami jest cienka i wrażliwa, możesz użyć dodatkowo bogatego kremu pod oczy. Właściwa pielęgnacja cery przyczyni zarówno do poprawy kondycji stanu cery, jak również do lepszej trwałości makijażu (Czytaj więcej o trwałości makijażu).

 

Unikanie podstawowych błędów przy codziennym demakijażu, może przyczynić się do poprawienia kondycji cery. Twoja skóra odwdzięczy się, jeśli codziennie będziesz o nią dbała, dokładnie usuwając resztki makijażu, oczyszczając i pielęgnując ją. Przy regularnym dbaniu o cerę, zauważysz lepsze nawilżenie, mniej wyprysków, a delikatna skóra twarzy zyska więcej blasku. Pamiętaj tyko, by unikać 5 błędów, które popełniasz przy demakijażu 🙂