JAK DOBRZE

ZMYĆ MAKIJAŻ?

RECENZJA:

Paleta cieni Rimmel Magnif’Eyes

5 kroków:

doskonalszy

makijaż

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

MAKIJAŻ

Błędy w makijażu? Dowiedz się jak szybko je naprawić!

21 sierpnia 2018
błędy w makijażu

Czy zdarzyło Ci się w pośpiechu popełnić błąd w trakcie robienia makijażu? Plama z cienia na powiece, rozmazany tusz do rzęs, a może nieudana kreska eyelinerem? Kiedy nie ma czasu na to, żeby zaczynać cały makijaż od nowa, warto wiedzieć jak można szybko naprawić błędy i zaoszczędzić mnóstwo czasu.

 

Zaczynamy! – Błędy w makijażu? Dowiedz się jak szybko jej naprawić!

 

1. Zbyt intensywne brwi

Bez względu na to, czy brwi podkreślasz pomadą, cieniem czy kredką, warto zaopatrzyć się w spiralkę do wyczesywania brwi. Możesz skorzystać ze spiralki po starym tuszu do rzęs (pamiętaj aby najpierw dobrze ją oczyścić) albo kupić w drogerii lub w sklepie internetowym. Kiedy następnym razem makijaż brwi będzie zbyt intensywny, wystarczy użyć spiralki i przeczesać nią brwi. Nadmiar produktu powinien zebrać się na szoteczce, a brwi zyskają bardziej naturalny wygląd. Należy pamiętać o tym, aby spiralkę myć jak najczęściej, gdyż nagromadzony między włoskami produkt przestanie zbierać nadmiar pigmentu, a wręcz zacznie zostawiać go więcej na brwiach.

 

Jak naprawić za mocne brwi

 

2. Plama z cienia do powiek

Czasami zdarza się, że na powiece wyląduje zbyt duża ilość intensywnego cienia, albo że trafi on w niewłaściwe miejsce. Zamiast próbować rozetrzeć cień palcem albo zmywać cały makijaż i zaczynać wszystko od nowa, sięgnij po czysty puchaty pędzel i zacznij rozcierać nim nagromadzony produkt. Czysty pędzelek powinien zadziałać jak „gumka” do mazania i zacząć stopniowo ścierać cień na powiece.

błędy w makijażu

3. Za dużo różu lub bronzera

Kiedy nałożysz zbyt dużo różu lub bronzera na twarz, możesz zadziałać analogicznie jak w przypadku cienia do powiek – sięgnij po czysty pędzel i zacznij rozcierać nadmiar produktu. Jeżeli jednak nie dysponujesz większą ilością pędzli, nie panikuj. Nałóż tym samym pędzlem róż lub bronzer na drugą stronę twarzy w podobnej ilości, aby zachować symetrię, a następnie sięgnij po puder. Nakładając na puchaty pędzel niewielką ilość pudru, delikatnie rozcieraj nadmiar różu lub bronzera aż do momentu, w którym po obu stronach twarzy uzyskasz zadowalający efekt.

 

jak rozetrzeć róż

 

4. Rozmazana/odciśnięta mascara

Zdarzyło Ci się kichnąć tuż po wytuszowaniu rzęs, zanim jeszcze mascara zdążyła wyschnąć? Mi zdarza się to bardzo często. Pamiętaj, żeby nie próbować ścierać tuszu od razu, bo tylko rozmażesz go na większej powierzchni. Spokojnie poczekaj aż tusz wyschnie i dopiero wtedy sięgnij po patyczek kosmetyczny i delikatnie zetrzyj plamę. Jeżeli tusz jest wyjątkowo odporny, spróbuj usunąć go czystką spiralką – delikatnie zeskrob go z powieki. Sposób ten powinien sprawdzić się nawet wtedy, gdy plama wyląduje na pomalowanej cieniami powiece.

 

5. Nieudana kreska eyelinerem lub kredką

Kiedy kreska przy linii rzęs nie wyjdzie idealnie, zamiast zmywać cały makijaż oka, można spróbować obejść problem na skróty. Sięgnij po patyczek kosmetyczny i zetrzyj nim końcówkę kreski, tzw. „jaskółkę”. Samą kreskę przy linii rzęs można spróbować „rozmiękczyć”, czyli delikatnie rozmyć nadając jej subtelniejszy efekt. Jeżeli do makijażu użyłaś kredki, sięgnij po nieduży pędzelek ze zbitym włosiem (może być pędzelek typu „kuleczka”, którego najczęściej używa się w wewnętrznym kąciku oka) i delikatnymi, poziomymi ruchami w prawo i w lewo, rozcieraj kreskę. Jeżeli użyłaś eyelinera, sprawa będzie nieco trudniejsza, bo jeżeli eyeliner zdążył już zaschnąć, raczej ciężko będzie go rozetrzeć. Sięgnij po skośny, płaski pędzelek i ciemny cień do powiek – może być brązowy lub czarny. Pokryj cieniem namalowaną wcześniej kreskę i rozetrzyj go delikatnie, tak aby nie tworzył żadnych ostrych krawędzi.

jak rozetrzeć kredkę

A czy Tobie zdarza się popełniać jakieś błędy w makijażu? Masz swoje sprawdzone sposoby na szybkie poprawki?