JAK DOBRZE

ZMYĆ MAKIJAŻ?

RECENZJA:

Paleta cieni Rimmel Magnif’Eyes

5 kroków:

doskonalszy

makijaż

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

KROK PO KROKU | PIELĘGNACJA

Jak dobrze zmyć makijaż?

22 września 2018
demakijaż

Zdarza się, że mimo wieczornego demakijażu rano budzisz się z resztkami tuszu do rzęs na powiekach? Ze sklejonymi mascarą rzęsami? Dokładne oczyszczanie twarzy powinno stać się Twoją codzienną rutyną, gdyż zaniedbywanie tego obowiązku może prowadzić do powstawania wyprysków, zaskórniaków oraz poważniejszych stanów zapalnych skóry. Dowiedz się jak dobrze zmyć makijaż i spać spokojnie.

 

  1. Rozpuść go!

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jak dobrze zmyć makijaż, przede wszystkim zacznij od rozpuszczenia wszystkich produktów, które znajdują się na twarzy, w szczególności tych wodoodpornych. Na tym etapie należy sięgnąć po tłusty produkt, np. olejek, który możesz kupić lub przygotować sama. W zależności od typu cery możesz wykorzystać olej z pestek winogron, lniany, sojowy, arganowy, a nawet oliwę z oliwek. Zwilż twarz wodą, a następnie wylej odrobinę oleju na dłonie i zacznij masować placami twarz. Ja lubię rozpoczynać demakijaż od oczu, gdyż zazwyczaj najtrudniej jest go usunąć. Delikatnymi kolistymi ruchami masuj powieki, brwi, usta i całą twarz. Już po chwili zobaczysz, jak cały makijaż rozpuszcza się pod twoimi palcami. Opłucz dłonie i sięgnij po kilka płatków kosmetycznych. Zwilż płatki ciepłą wodą, odciśnij z jej nadmiaru i delikatnie zbierz z twarzy resztki makijażu. Pamiętaj, żeby nie pocierać twarzy zbyt mocno!

 

W pierwszym etapie, zamiast olejku, możesz użyć płynu dwufazowego, który powinien zadziałać bardzo podobnie. Pamiętaj, aby przed użyciem wstrząsnąć buteleczką i nie nakładać produktu bezpośrednio na twarz ani na dłonie, tylko wylać niewielką ilość na płatek kosmetyczny (najlepiej przygotuj od razu co najmniej dwa). Przyłóż zwilżone płatki kosmetyczne do powiek i zamiast mocno pocierać, odczekaj chwilę i pozwól aby makijaż rozpuścił się pod wpływem działania płynu.

 

  1. Umyj!

Kolejny etap demakijażu twarzy to dokładne oczyszczenie twarzy z resztek makijażu i pozostałości oleju. Tym razem sięgnij po łagodniejszy produkt, najlepiej na bazie wody – może być to żel do mycia twarzy albo pianka. Dokładnie oczyść twarz wybranym produktem, nie zapominając o brzegach twarzy, przy linii włosów, okolicy uszu, podbródka oraz szyi. Spłucz resztę produktu letnią lub chłodną wodą.

 

  1. Sprawdź!

Na tym etapie warto upewnić się, że cały makijaż został dobrze usunięty. Sięgnij po płatek kosmetyczny i zwilż go niewielką ilością płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Przetrzyj dokładnie całą twarz pamiętając o oczach, brwiach oraz szyi i sprawdź, czy płatek kosmetyczny zebrał jeszcze jakieś zanieczyszczenia. Jeżeli tak, powtórz krok 2 lub sięgnij po kolejny płatek kosmetyczny zwilżony płynem micelarnym i przecieraj twarz aż do momentu, w którym wacik będzie czysty.

 

jak zrobić demakijaż

 

  1. Peelinguj!*

Krok opcjonalny, można wykonywać go dwa razy w tygodniu lub nawet rzadziej, w zależności od typu cery. Regularnie wykonywany peeling może poprawić kondycję cery i pomóc w pozbyciu się zalegających zanieczyszczeń na twarzy. Możesz sięgnąć zarówno po peeling mechaniczny, jak i enzymatyczny. Pamiętaj jednak aby uważać z bardzo mocnymi peelingami lub kwasami latem, kiedy skóra jest w szczególności narażona na promieniowanie słoneczne.

 

  1. Tonizuj!

Na koniec oczyszczania twarzy warto sięgnąć po tonik. Produkt ten może zawierać składniki wspomagające pielęgnację, ale po oczyszczaniu twarzy, głównie zależy nam na przywróceniu prawidłowego pH skóry. Bez względu na to, czy do demakijażu używasz olejku, mleczka, płynu micelarnego, żelu, czy płynu dwufazowego, oczyszczając twarz z makijażu, usuwasz też warstwę ochronną (hydrolipidową) skóry, która naturalnie zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi (np. zanieczyszczeniami powietrza). Pamiętaj więc, że należy sięgnąć po tonik, aby przywrócić warstwę ochronną dla wrażliwej cery.

 

  1. Pamiętaj o porankach!

Na sam koniec warto wspomnieć, że samo wieczorne oczyszczanie twarzy, to wciąż za mało.  Pamiętaj o tym, aby o swoją cerę dbać także rano, bo po kilku godzinach snu na Twojej twarzy może zgromadzić się mnóstwo zanieczyszczeń. Rano możesz bez obaw pominąć pierwszy etap z olejkami – po prostu sięgnij po żel lub piankę do mycia twarzy dokładnie oczyść cerę. Zmyj produkt zimną wodą, a zyskasz dodatkową dawkę pobudzenia o poranku 🙂

 

Stosujesz podobne reguły przy demakijażu? A może masz swoje sposoby na to jak dobrze zmyć makijaż?