JAK DOBRZE

ZMYĆ MAKIJAŻ?

RECENZJA:

Paleta cieni Rimmel Magnif’Eyes

5 kroków:

doskonalszy

makijaż

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

RECENZJE

Jak wykorzystać Duraline od Inglota?

17 lutego 2018

Duraline od Inglota to produkt kultowy, którego nie trzeba przedstawiać. Mimo tego, że produkt jest obecny na rynku od kilku lat, wciąż spotykam się z pytaniem – Jak wykorzystać Duraline? Jeśli Ty też nie masz pomysłu na to jak go zużyć, to być może poniższe sposoby trochę Ci w tym pomogą.

 

Duraline po raz pierwszy zakupiłam mniej więcej 3 lata temu i pomimo tego, że produkt było mocno promowany w sieci, często pojawiał się na blogach i w filmikach na YouTube, to ja jakoś nie mogłam znaleźć zastosowania dla swojego produktu. Dopiero z czasem udało mi się znaleźć kilka sposobów, które wykorzystuję do dziś.

 

Duraline możemy zakupić w stacjonarnym sklepie Inglot lub online na stronie sklepu (->TUTAJ), a cena produktu to 35 zł za 9 ml. Na stronie producenta natrafiamy na krótki opis produktu:

 

„Duraline w połączeniu z wybranym kosmetykiem do makijażu pozwoli uzyskać płynny, wodoodporny produkt.

Kropelka Duraline z łatwością przekształci każdy cień do powiek w wodoodporną konturówkę. Ułatwi aplikację sypkich cieni do powiek, jednocześnie podkreślając ich kolor. Ponadto szybko i skutecznie przywróci właściwą konsystencję konturówki do powiek w żelu.

Produkt hipoalergiczny.”

 

Opis rzeczywiście podsuwa nam pewne wskazówki, ale na pewno nie wyczerpuje tematu. Postanowiłam więc stworzyć własną listę sposobów na to jak wykorzystać Duraline. Zapraszam do lektury!

 

Duraline jak wykorzystać

 

  1. Ratowanie eyelinera w żelu.

Moja ulubiona metoda wykorzystywania Duraline. Jeśli Twój eyeliner wysechł, albo ma zbyt tępą konsystencję, to spróbuj rozrzedzić go płynem od Inglota. Nanieś kropelkę Duraline na wieczko od eyelinera, albo inną gładką powierzchnię, a następnie dodaj swój eyeliner i wymieszaj do takiej konsystencji, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Po takim zabiegu namalowanie kreski będzie znacznie prostsze, a eyeliner zyska na wodoodporności.

 

  1. Ratowanie pomady do brwi.

Tutaj postępujemy analogicznie, tak jak w przypadku eyelinera. Jeśli pomada do brwi ma suchą i tępą konsystencję, spróbuj rozrzedzić ją płynem Duraline.

 

  1. Ratowanie tuszu do rzęs

Twój tusz do rzęs kończy się i jest suchy, wyschnięty niemal na wiór? Jest szansa, żeby wskrzesić go jeszcze przynajmniej na kilka użyć. Dadaj do tuszu 2-3 krople Duraline i dokładnie wymieszaj szczoteczką w opakowaniu. Postaraj się dokładnie zebrać resztki tuszu ze ścianek opakowania. Na koniec możesz jeszcze szczelnie dokręcić opakowanie i mocno wstrząsnąć. Dzięki temu łatwiej będzie Ci aplikować resztkę ulubionego tuszu, ale pamiętaj, że ta metoda nie działa bez końca, więc wkrótce i tak trzeba będzie zakupić nową mascarę.

 

  1. Tworzenie kolorowych eyelinerów

Sposób trzeci zaczerpnięty jest z opisu producenta i wiele osób właśnie tak wykorzystuje Duraline. Mowa o tworzeniu kolorowych eyelinerów z cieni do powiek, oczywiście z użyciem Duraline. Zeskrob odrobinę wybranego cienia nożykiem lub patyczkiem na talerzyk albo na inną płaską powierzchnię, a następnie dodaj kropelkę Duraline i wymieszaj. Tym sposobem możesz uzyskać wodoodporny eyeliner w wybranym przez siebie kolorze.

 

  1. Baza pod brokaty i pigmenty

Sypkie brokaty i pigmenty nie będą dobrze trzymać się powieki bez odpowiedniej bazy. Jeżeli nie masz kleju do brokatu, użyj Duraline jako swojej bazy. Pamiętaj, aby skorzystać z bardzo niewielkiej ilości płynu – najlepiej rozetrzyj go na palcu i delikatnie nanieś na powiekę, wklepując opuszkiem. Zanim Duraline zaschnie, nałóż brokat płaskim, syntetycznym pędzelkiem, dokładnie dociskając do powieki. Tak zaaplikowany produkt ładnie wydobędzie blask brokatu, a jego drobinki nie powinny się osypywać.

 

  1. Baza pod sypkie cienie

Aby wydobyć głębię koloru, warto pracować na powiece zagruntowanej dobrą bazą. W przypadku cieni sypkich, zwykła baza może nie utrzymać pigmentu na powiece tak dobrze, jak zwykłego cienia. Aby zwiększyć przyczepność swojej bazy wykorzystaj Duraline. Wklep cienką warstwę produktu na powiekę i zanim zdąży zaschnąć nałóż wybrany sypki cień. Baza z Duraline po zwiększy intensywność cienia.

 

Jestem ciekawa, czy Wy też korzystacie z kultowego produktu od Inglota i czy macie własne metody to to jak wykorzystać Duraline. Jeśli tak, to koniecznie się nimi podzielcie 🙂