JAK DOBRZE

ZMYĆ MAKIJAŻ?

RECENZJA:

Paleta cieni Rimmel Magnif’Eyes

5 kroków:

doskonalszy

makijaż

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

MAKIJAŻ

5 kroków, aby Twój make-up był jeszcze doskonalszy!

3 grudnia 2018
doskonalszy makijaż

Makijaż wykonujesz rutynowo i choć wychodzi Ci to już całkiem nieźle, to chciałabyś jakoś urozmaicić swój standardowy look? Zastanawiasz się co zmienić albo poprawić, aby efekt bardziej Cię satysfakcjonował? Poznaj 5 kroków, aby stworzyć doskonalszy makijaż!

 

  1. Użyj cielistej kredki lub korektora do podkreślenia kształtu brwi

Podkreśl brwi swoją ulubioną metodą, a następnie sięgnij po korektor (może być ten sam, którego używasz pod oczy) oraz po płaski pędzelek (np. skośny). Nanieś korektor na pędzelek i obrysuj nim całą brew dookoła – zarówno pod, jak i nad brwią. Następnie rozetrzyj korektor, tak aby ładnie zmieszał się z kolorem skóry lub podkładu. Dzięki tej metodzie brew będzie sprawiała wrażenie bardziej uniesionej, a spojrzenie nabierze świeżości.

Zamiast korektora, możesz w podobny sposób użyć bezowej kredki do oczu.

podkreślanie brwi

 

  1. Użyj korektora to podkreślenia konturu ust

Metoda analogiczna do podkreślania korektorem brwi. Pomaluj usta pomadką – najlepszy efekt uzyskasz wykorzystując intensywne kolory oraz konturówkę do ust. Następnie, przy pomocy skośnego pędzelka obrysuj kontur ust korektorem. Delikatnie rozetrzyj zewnętrzne granice korektora tak, aby zmieszały się z podkładem lub kolorem skóry. Technika ta sprawi, że kontrast pomiędzy Twoją cerą, a ustami będzie bardzo wyraźny, a usta nabiorą perfekcyjnego kształtu.

 

  1. Nadaj więcej błysku rozświetlaczowi

Aby nadać rozświetlaczowi więcej blasku, wykorzystaj zarówno produkt kremowy (lub w płynie) oraz produkt suchy (np. w kamieniu). Jeżeli używasz podkładu, użyj go tak jak zwykle, pamiętając jednak o tym, ale nie utrwalać go pudrem w miejscach, na które chcesz nałożyć rozświetlacz. Na podkład lub „gołą” skórę nanieś cienką warstwę rozświetlacza kremowego – możesz najpierw nałożyć go na opuszki palców, a następnie delikatnie wklepać w wybrane miejsca. Gdy skończysz, sięgnij po „suchy” rozświetlacz i puchaty pędzel o niezbyt mocno zbitym włosiu (możesz użyć też klasycznej „miotełki” do rozświetlacza). Dla lepszego  efektu możesz delikatnie spryskać pędzel mgiełką utrwalającą do makijażu, nanieść produkt i delikatnie nałożyć go w miejsca gdzie wcześniej nałożony został kremowy rozświetlacz. Poświęć kilka sekund na dokładne rozprowadzenie produktu, dokładnie omiataj wybrane miejsce pędzlem, aby wzmocnić efekt błysku.

 

  1. Użyj dwóch odcieni bronzera

Jest to prosta metoda, z której korzystam bardzo często. Na początku sięgam po bronzer w kamieniu o delikatnym odcieniu, niewiele ciemniejszym od koloru mojej skóry. Rozprowadzam bronzer na dość dużej powierzchni – omiatam pędzlem boki twarzy, czoło, żuchwę oraz policzki. Na tym etapie nie staram się być bardzo precyzyjna – koncentruje się raczej na tym, aby dobrze rozprowadzić i rozetrzeć produkt. Następnie, sięgam po ciemniejszy bronzer i tym samym pędzlem rozprowadzam go w bardziej „skoncentrowany” sposób, na mniejszej powierzchni. Koncentruję się przede wszystkim na policzkach, dokładnie w miejscu zagłębień pod kością jarzmową. Technika ta tworzy ładny, pogłębiony efekt cieniowania twarzy – odcienie brązu przechodzą w siebie – od jaśniejszego do ciemniejszego.

 

bronzery

 

  1. Zastosuj technikę bakingu

Po wykonaniu całego makijażu możesz utrwalić go metodą bakingu. Technika ta nie tylko sprawi, że makijaż dłużej utrzyma się na twarzy, ale również podkreśli wykonane wcześniej konturowanie twarzy. W tym celu skorzystaj z transparentnego pudru sypkiego i gąbeczki do makijażu – nanieś puder gąbeczką na linię żuchwy (tuż pod bronzerem) oraz na okolice pod oczami. Nie żałuj produktu – niech pudru będzie naprawdę dużo! Odczekaj kilka minut, a następnie dużym puchatym pędzlem delikatnie zetrzyj nadmiar produktu. Efekt? Wzmocniony kontrast konturowania i trwały makijaż!

 

baking puder

 

Jakie są Wasze metody na doskonalszy makijaż? Znacie jakieś techniki, które sprawiają, że Wasz makijaż wygląda jeszcze lepiej? A może stosujecie, któryś z powyższych tricków? 🙂