JAK DOBRZE

ZMYĆ MAKIJAŻ?

RECENZJA:

Paleta cieni Rimmel Magnif’Eyes

5 kroków:

doskonalszy

makijaż

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

KROK PO KROKU | MAKIJAŻ | RECENZJE

Paleta cieni do oczu Magnif’eyes Spice Edition od Rimmel – RECENZJA i propozycja makijażu

24 listopada 2018
paleta cieni rimmel

Jesienna aura sprzyja ciepłym, czerwono-ceglastym kolorom w makijażu, które już kolejny sezon utrzymują się w trendach. Jeżeli szukasz palety cieni, która idealnie wpisze się w klimat chłodniejszych dni, koniecznie zajrzyj do stacjonarnych lub internetowych drogerii, które coraz częścią proponują dobrze napigmentowane palety cieni w rozsądnych cenach.

 

cienie rimmel

 

Jedną z drogeryjnych nowości jest paleta cieni Magnif’eyes Spice Edition od Rimmel. Jak sprawdzają kolory, pigmentacja i trwałość? Jak pracuje się z cieniami i czy długo utrzymują się na powiekach? Sprawdź, czy Spice Edition to hit w przystępnej cenie.

 

Paleta cieni od Rimmel zawiera 12 cieni – 6 matowych oraz 6 cieni błyszczących. Kolory utrzymane są w ciepłych, jesiennych barwach – znajdziemy tu głównie odcienie brązów, kolory ceglaste i rudawe. Wyjątkiem w palecie jest najjaśniejszy, perłowo biały cień oraz jeden odcień ciemnego fioletu. Nie jest to paleta kompletna i według mnie można byłoby ją uzupełnić o beżowy mat (do podkreślania powieki pod łukiem brwiowym) oraz o matowy, ciemnobrązowy lub czarny cień (do przyciemniania zewnętrznego kącika oka). Paleta kolorów jest dość wąska i monotematyczna – nie będzie łatwo stworzyć wielu różnorodnych makijaży tą paletą, bo nie ma w niej ani jednego wybijającego się koloru z wyjątkiem rudawych brązów. Kilka kolorów, w szczególności cieni błyszczących, to odcienie bardzo do siebie zbliżone, które na powiekach będą wyglądać bardzo podobnie.

 

Pigmentacja cieni jest bardzo dobra, ich intensywność była dla mnie sporym zaskoczeniem. W szczególności cienie błyszczące są bardzo intensywnie napigmentowane. Robiąc pierwsze swatche na ręce, zauważyłam że kilka cieni nakładanych w taki sposób, tworzy plamy. Na szczęście, w późniejszej aplikacji cieni pędzlami na powieki, nie zauważyłam tego efektu. Cienie transferowały się na powiekę bez problemu, a praca z nimi była bardzo przyjemna. Produkt przede wszystkim bardzo ładnie blenduje się, co umożliwia tworzenie ładnych przejść kolorystycznych i płynnych, delikatnych roztarć koloru na powiece. Skutkiem ubocznym łatwego i szybkiego rozcierania cieni, jest lekkie wytrącenie koloru w trakcie pracy, jednak cienie można łatwo budować, poprzez dokładanie kolejnych warstw, intensyfikujących pigmentację.

 

Cienie są miękkie i lekko wilgotne. Ciemne kolory, w szczególności te błyszczące mogą się lekko osypywać, jednak wystarczy pamiętać o delikatnym strzepnięciu nadmiaru produktu z pędzla, przed przyłożeniem go do powieki. Cienie zamknięte są w plastikowym opakowaniu, które może być podatne na zarysowania i pęknięcia, dlatego może ulec uszkodzeniu w transporcie, np. w  czasie podróży. Cena regularna palety Magnif’eyes Spice Editionod Rimmel to 62,99 zł, jednak produkt ten można nabyć na promocjach nawet 50% taniej.

 

WERDYKT:

Pigmentacja: ★★★★☆

Blendowanie: ★★★★☆

Utrzymywanie się w ciągu dnia: ★★★★☆

Cena regularna: ★★★★☆

 

swatche rimmel paleta cieni

 

Propozycja makijażu paleta cieni Magnif’eyes Spice Edition od Rimmel:

 

1. Przygotuj górną powiekę pod makijaż nakładając bazę lub niewielką ilość korektora. Zanim sięgniesz po paletę cieni, możesz jeszcze przyprószyć powiekę pudrem transparentnym. W załamanie powieki i obszar ponad załamaniem nanieś puchatym, dość dużym pędzelkiem cień 2 i dokładnie rozetrzyj go ku górze.

2. W tym samym miejscu bardzo delikatnie nanieś cień 4. Postaraj się zrobić to w bardziej skoncentrowany sposób – możesz użyć nieco mniejszego puchatego pędzla.

3. W zewnętrznym kąciku oka nanieś cień numer 10. Rozetrzyj go dokładnie, tak aby gładko przechodził w poprzednie cienie. Przy zakończeniu zewnętrznego kącika rozblenduj cień ku górze, kierując pędzel w stronę zakończenia brwi.

rimmel makijaż oka

4. Rozetrzyj dokładnie cienie, a w razie konieczności dokładaj koloru aby nadać cieniom intensywości.

5. Na środek powieki nałóż cień 12. Możesz zrobić to palcem albo płaskim pędzelkiem.

6. W wewnętrzny kącik nanieś cień 5 (lub 7) Możesz użyć oczyszczonego pędzelka z wcześniejszego punktu lub użyć pędzla małego, bardziej precyzyjnego.

cienie rimmel makijaż

7. Czarnym eyelinerem narysuj kreskę przy linii rzęs.

8. Pomaluj dolną powiekę matowymi cieniami. Możesz użyć cienia 9 oraz 10. Pamiętaj o tym, aby dokładnie rozetrzeć cienie puchatym pędzelkiem.

9. W wewnętrzny kącik oka nanieś swój ulubiony rozświetlacz, a dolną linię wodną pomaluj kredką do oczu – możesz użyć kredki beżowej, czarnej lub brązowej.

rimmel oczy

Makijaż gotowy! 🙂